Jak dbać o swoją skórę jesienią i zimą?

Mieszkanie w Polsce jesienią i wiosną może oznaczać noszenie botków i szalików dzisiaj, a następnie udanie się na plażę jutro. Nasza zima wydaje się mieć własny umysł, zawsze zaskakując nas skokami temperatur. Chociaż w pełni doceniam ciepłe uściski słonecznych dni, wydaje mi się, że moja skóra ma problemy z nadążaniem za zmianami pogody. W rezultacie ciągle dręczona jestem wiecznie zmieniającą się pogodą. Aby sprostać takim warunkom, oto kilka sztuczek, które wyciągam z rękawa, aby utrzymać skórę w idealnej równowadze, także jesienią.

Znalezienie odpowiedniego preparatu nawilżającego może zdziałać cuda dla twojej skóry i rozwiązać wszystkie problemy. Stwierdzam, że w okresie zimowym moja skóra staje się o wiele bardziej drażliwa i sucha. Na takie warunki sięgam po krem o średniej wadze, który zawiera substancje nawilżające i pomaga przywrócić elastyczność i koloryt. Próbowałam używać mnóstwa linii pielęgnacyjnych i zawsze wracam do wiernej Dermolagicy dla wszystkich moich potrzeb. Ten krem nie zatyka porów, nigdy nie czuje się ciężki i śliski. Jeśli masz skłonność do suchej skóry, spróbuj ich intensywnego kremu nawilżającego. Jeśli masz więcej niż 35 lat, polecam ich nowy krem nawilżający Super Rich Repair, gwarantuję, że spodoba Ci się.

Defoliacja – Najlepiej jest przeprowadzać defoliację raz w tygodniu, nie częściej. Jest doskonałym narzędziem do utrzymania gładkości i blasku skóry, wystarczy dobry mikrofoliant – biały proszek, który mieszasz z odrobiną wody i rozmasowujesz na twarzy przez około minutę. Jest to enzymatyczny mikrofoliant na bazie ryżu, który nie ma sztucznego zapachu. Moja skóra jest gładka jak tyłeczek elfiej panny po użyciu tego produktu. Rozjaśnia skórę i usuwa wszelkie tłuszczaki. Nie musisz już teraz przytłaczać swojej skóry mnóstwem produktów, aby uzyskać efekty. Prostota w czasie jest niekiedy najlepszym wyborem.

Na stan twojej skóry dobrze jednak wpływają suplementy kwasów tłuszczowych. Moją ulubioną odmianą jest olej z dorsza w kapsułkach, czyli tran. Może dzieci nienawidziły go w dzieciństwie, ale naprawdę jest dla ciebie dobry.

Spróbuj użyć środków do domowej maseczki, takich jak mieszanie miodu i jogurtu oraz żółtka jaj, a następnie nałóż je na twarz przez 15 minut, aby uzyskać wilgoć i eksfoliować skórę jednocześnie.

Najlepszym sposobem na odświeżenie skóry jest śmiech! Uśmiech jest najlepszym dodatkiem do każdej twarzy!