Koszule i inne ubrania biznesowe

koszule damskie

Wiele firm w dzisiejszych czasach ma więcej niż jeden dress code, wymagając stroju business casual w niektórych przypadkach, i biznesowego stroju w innych. Mężczyźni mogą nosić koszule z krawatem czy bez. Te dwa wyróżnienia są zupełnie inne dla mężczyzn i kobiet, dlatego ważne jest, aby znać wymagania dla każdego z nich. Poniższe wskazówki pomogą Ci dowiedzieć się, które części należy nosić i kiedy.

Business casual dla mężczyzn

Strój business casual dla mężczyzn zazwyczaj polega na noszeniu pary spodni wraz z koszulą lub swetrem na guziki. Spodnie ze sztruksu mogą zastępować spodnie materiałowe, jeśli nie chcesz nosić garniturowych spodni. Marynarka lub blezer może być noszony z biznesowym ubraniem casual, i jest najbardziej popularny w profesjonalnych warunkach, takich jak kancelaria prawna. Krawaty są całkowicie opcjonalne i zazwyczaj nie są noszone.

Koszule biznesowe dla mężczyzn

koszule damskieFormalny ubiór biznesowy jest bardzo profesjonalny i składa się z dopasowanego garnituru w kolorze czarnym, granatowym, szarym lub brązowym. Ciemny fiolet lub głęboka czerwień są ryzykowne ale teoretycznie możliwe. Garnitur ten jest noszony z tradycyjną koszulą w kolorze białym lub kremowym, wraz z skarpetkami i butami pasującymi do koloru garnituru. Krawaty są wymagane i powinny być w jednolitym kolorze lub zawierać jedynie minimalny wzór. Koszule należy zawsze wkładać w spodnie.

Business casual

Kobiety mają o wiele więcej możliwości, jeśli chodzi o ubiór business casual, ponieważ mogą wybierać wzorzyste stroje z takimi dodatkami, jak żaboty lub koronki, pod warunkiem, że nie są one przesadne. Dobrą zasadą jest, że ubrania nie powinny być zbyt ciasne lub odsłaniające ciało, a także nie powinny być wykonane z „casualowych” tkanin, takich jak bawełna. Dopuszczalne są również kozaki do kolan i kostek, a także czółenka, sandały i buty z wyższymi obcasami. Kobiety noszące spódnice lub sukienki mogą zdecydować się na noszenie rajstop lub pończoch.

Formalny strój biznesowy dla kobiet

Podobnie jak mężczyźni, kobiety powinny nosić dopasowany garnitur składający się z marynarki i spódniczki lub spodni, do tego jednolite koszule. Żakiet nie powinien być ciasno dopasowany, chociaż ubiór dopasowany do naturalnych kształtów kobiety jest w pełni akceptowalny. Żakiet noszony na sukience jest również akceptowalny jako formalny. Rajstopy są obowiązkowe podczas noszenia spódnic – możesz też nosić je do spodnie.

Powyższe informacje powinny być wykorzystywane jedynie jako wytyczne, a nie jako sztywne zasady. Dokładny strój, który jest akceptowalny będzie zależał od organizacji, twojego stanowiska i wielu innych czynników.