Z czego są wykonane twoje koszulki?

koszulki

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem ciuchów są koszulki typu T-shirt, co widać choćby w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki. Każda kobieta posiada przynajmniej jedną koszulkę i nosi ją regularnie, co czyni ją ważną i kluczową inwestycją odzieżową. Może to być przytłaczające starając się wybrać koszulkę, aby jak najlepiej reprezentowała twój styl – dlatego postanowiłam zaprezentować wam materiały, z jakich wykonane mogą być koszulki damskie.

koszulkiPierwszym krokiem do znalezienia idealnej koszulki jest wybór odpowiedniego materiału. Różne rodzaje materiałów są lepiej dostosowane na określone okazje i zajęcia. Poniżej opisujemy dostępne tkaniny koszulowe – bawełnę, poliester i mieszanki.

Koszulki z bawełny

Bawełna jest królem wszystkich tkanin na koszulki dla kobiet! Jest miękka, oddychająca, lekka i niedroga, co wyjaśnia dlaczego jest tak szeroko stosowana. Koszulki bawełniane są świetne do kupowania w hurcie ze względu na ich niską cenę, więc rozważ bawełniane koszulki na następne wydarzenie firmowe, działalność zespołową lub wydarzenie korporacyjne, kiedy trzeba kupić koszulki dla wielu osób. Należy jednak pamiętać, że większość bawełny jest bardziej podatna na kurczenie się niż poliester lub mieszanki.

Poniżej przedstawiono pięć różnych rodzajów bawełny, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu, z których każdy ma swoje własne, odrębne cechy:

Bawełna czesana Ring-Spun:

Bawełna czesana powstaje poprzez skręcanie i przerzedzanie nici bawełnianych. Zazwyczaj jest droższa, ale niezwykle trwała, koszulki z tej bawełny wytrzymują bardzo długo.

Bawełna Slub Cotton:

Ten rodzaj bawełny jest tkany z nieregularnym splotem, tworząc lekkie grudki i wyjątkową teksturę. Jest przewiewny i lekki, dzięki czemu świetnie nadaje się na letnie imprezy.

Bawełna organiczna:

Ekologiczna bawełna jest przyjazna dla środowiska, ponieważ jest uprawiana przy minimalnym użyciu nawozów i pestycydów. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób dbających o środowisko, ale często jest droższa.

Bawełna open-end:

Łączona bawełna to wysokiej jakości bawełna o większej liczbie nici. Jest bardzo mocny i wytrzymały, ale nieco droższa niż inne opcje.

Bawełna Pima:

Ta przędza wykonana jest z bardzo cienkich nici bawełnianych, dzięki czemu koszulka jest niezwykle wygodna i miękka, odporna na rozciąganie i blaknięcie.

Koszulki z Poliestru

Poliester jest materiałem syntetycznym, popularnym ze względu na swoją trwałość, odporność na rozciąganie i kurczenie oraz zdolność do szybkiego schnięcia. Ponieważ poliester jest wytrzymałym i wytrzymałym materiałem, warto wybrać koszulki z poliestru na imprezy plenerowe, zajęcia sportowe i wyprawy w trudnym klimacie. Nie jest jednak tak oddychający jak bawełna czy mieszana tkanina. Poliester nie absorbuje wilgoci, można też łatwiej go barwić.

Koszulki z mieszanek

Tkanina mieszana wykorzystuje zarówno bawełnę, jak i poliester, łącząc w sobie najlepsze cechy każdej z nich. Czasami używany jest również trzeci materiał, Rayon czyli sztuczny je. Koszulki mieszane są lekkie i oddychające, a jednocześnie odporne na zmarszczki i trwałe. Ze względu na szeroki zakres właściwości, koszulki wykonane z materiałów mieszanych są idealnym połączeniem noszenia na leżaku i zużycia eksploatacyjnego.