Ramoneski – klasyczne kurtki damskie

ramoneski

Kiedy większość ludzi myśli o klasycznej kurtce motocyklowej, zwykle przychodzą im na myśl klasyczne skórzane ramoneski. Jednak istnieją dosłownie tysiące kurtek motocyklowych do wyboru, ale musisz wiedzieć, co jest dla ciebie idealne, zanim dokonasz dużego zakupu. Oto kilka wskazówek i zaleceń dotyczących wyboru odpowiedniej ramoneski na jesień 2018:

Upewnij się, że pasuje

Dobre dopasowanie może wydawać się nieistotne lub możesz myśleć, że to łatwa decyzja pomiędzy M, S lub L-ką. Jednak kurtka ramoneska różni się znacznie od standardowej odzieży. Jeśli kurtka na motor nie pasuje do ciebie dobrze, może sprawić Ci dyskomfort podczas jazdy i ostatecznie utrudnić ci zdolność prowadzenia pojazdu. Dlatego polecamy ramoneski. Zasadniczo nie byłoby korzystne posiadanie luźnej kurtki, w której pikowanie nie chronii ważnych obszarów, takich jak łokcie, ramiona i plecy. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak kurtka pasuje, gdy jedziesz, a nie na stojąco. Pomyśl o pozycji swojego motocykla i czy kurtka będzie podciągać się lub będzie luźna w rękawach podczas jazdy. Im mniej problemów podczas jazdy, tym lepiej.

Uzyskaj wystarczającą ochronę

Musisz zastanowić się, ile ochrony zapewnia ci kurtka, ponieważ bez żadnego zabezpieczenia, w zasadzie nosisz standardową kurtkę. Dobre ramoneski chronią cię nie tylko przed wiatrem ale zapewniają pancerz w razie wypadku. Jeśli w pełni chroniona kurtka motocyklowa jest zbyt duża, spróbuj znaleźć taki, który przynajmniej chroni łokcie, ramiona lub plecy. Zazwyczaj są to główne punkty uderzenia w razie wypadku.

Wybierz odpowiedni materiał

ramoneskiSkórzana kurtka jest doskonałym źródłem materiału na kurtkę motocyklową, ponieważ chroni cię bardzo, a standardowe tkaniny, takie jak bawełna, ulegają szybkiemu niszczeniu. Jeśli potrzebujesz czegoś, co będzie oddychać, weź pod uwagę kurtkę z siatkową podszewką, aby pomóc w cyrkulacji powietrza i ochłodzić ogólną temperaturę ciała. Ponadto wiele kurtek z podszewką z siateczki ma wodoodporne wkładki, które są ważne w przypadku utknięcia w mokrych warunkach pogodowych. Naprawdę chcesz kurtki, która utrzyma wodę na zewnątrz, dzięki czemu będziesz mieć więcej komfortu jesienią.

Wybierz kurtkę z kieszeniami

Wydaje się banalna, ale posiadanie kieszeni jest niezbędne do jazdy. Potrzebujesz miejsca na przechowywanie portfela, gotówki, licencji lub czegokolwiek innego, co zdobędziesz po drodze. Spróbuj znaleźć ramoneski z licznymi kieszeniami i upewnij się, że niektóre mogą być zapinane na zamek lub są odporne na warunki atmosferyczne. Im więcej masz ochrony, tym lepiej.