Jak składać koszulki żeby się nie pogniotły – sprawdzone metody

koszulki

Nic tak naprawdę nie męczy jak zmarnowany wysiłek. Sama często miałam takie chwile, kiedy dziecko zjada kruche ciasteczko i zostawia okruszki natychmiast po odkurzaniu, kiedy kot rozkopuje kuwetę, kiedy akurat pozamiatałaś, kiedy wyciąga się z szafy prasowane koszulki ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki, które są tak pomarszczone, że ponownie trzeba je wyprasować… Są jednak sposoby na złożenie nawet szalonej ilości koszulek, które kupujesz w swoim ulubionym sklepie.

Tradycyjne składanie koszul jest trenowane przez każdą perfekcyjną panią domu. Jeśli twoja mama robiła to w tajemnicy, nic nie mogę zrobić, poza zdradzeniem tego, jak składać koszulki:

Umieść koszulę na płaskiej powierzchni, przodem do dołu. Wyrównaj wszelkie zmarszczki. Zegnij koszulki wzdłuż boku wraz z rękawem na około 1/4 szerokości koszuli. Złóż koszulkę do wewnątrz, powtórz to z drugim rękawem. Złóż koszulkę na 1/3 i jeszcze raz, odwróć ją dekoltem do góry… i gotowe.

Możesz też przygotować kartonowy przyrząd do składania koszulek – rozkładasz takie koszulki na kartonie, który zgina się tak, jak opisano powyżej, wystarczy tylko podnieść skrzydła kartonu.

Najwyraźniej możesz złożyć koszulkę – jak taka: https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki/t-shirt-z-napisem-good-vibes w kilka sekund używając metod origami. Ale nigdzie nie pisze, jak szybko nauczyć się tej metody. Oto kilka porad.

Rozłożyć koszulkę na płaskiej powierzchni tak, aby plecy znajdowały się z tyłu. Chwyć koszulkę przy dekolcie, lewą ręką. Drugą ręką chwyć ją mniej więcej w połowie, ale równolegle do lewej ręki. Przełóż prawą dłoń w dół i złap nią też dolną krawędź w punkcie równoległym do lewej dłoni.

Dynamicznie podnieś koszulkę i wyciągnij ramiona (nie chcesz ich krzyżować).

Jeśli się śpieszysz, nie masz czasu na tradycyjne składanie lub orientalne origami, polecam szybką drogę:

Koszulę składamy symetrycznie na pół i łączymy rękawy. Składamy koszulki na pół znowu wzdłuż długości koszuli. I gotowe! Może nie prezentuje się najlepiej, ale wiesz już, jak składać koszulki do walizki na nieprzewidzianą podróż.

Można też zwinąć koszulkę a’la burrito. To najlepszy sposób na przechowywanie koszul w szufladach lub walizkach. Tak złożone koszulki nie zajmują dużo miejsca i zawsze mamy dostęp do nich.. Jak złożyć koszulkę w ten sposób?

Połóż koszulkę na płaskiej powierzchni. Złóż ją na dwie lub trzy części na całej długości. Włóż rękawy do wewnątrz, zawiń ją w rulon, rozwiń też trochę miejsca by móc zaczepić koszulkę tak, by nie rozwinęła się sama.