Baleriny damskie – czym są i jak je nosić?

baleriny

Baleriny to prosty, ale równocześnie elegancki styl, popularny wśród kobiet w każdym wieku. Baleriny damskie, w zależności od ich stylu, mogą być noszone na różne imprezy. Są nieodłączną częścią mody damskiej, dzięki czemu można je nosić bez względu na sezon mody. Ale czym właściwie są te buty? Zanim je kupisz na przykład w https://zoio.pl/obuwie/baleriny-espadryle-lordsy możesz zapoznać się z naszym przewodnikiem.

Balerina wyposażone są w mało elastyczną podeszwę, która może być wykonana z drewna, gumy, tkaniny lub nawet tektury. Typowe baleriny są najczęściej wyposażone w cienką gumową podeszwę, podobnie jak wiele innych modeli butów, ponieważ są one tanie, dobrze wytrzymują uszkodzenia i amortyzują wstrząsy. Balleriny mogą również mieć bardzo niski obcas, ale zazwyczaj nie więcej niż pół centymetra. Podeszwa balerin jest zazwyczaj pokryta bardzo cienką warstwą tkaniny. Z tego powodu, jeśli zamierzasz nosić często baleriny, powinnaś rozważyć zakup wkładek do butów, które zapobiegają bólowi i zapewniają odpowiednią amortyzację dla stóp.

balerinyBalerina damska składa się z pięty, boków i miejsca na palce. Większość balerin zbudowanych jest z tkaniny, w tym satyny, tafty, poliestru, jedwabiu, rajonu, płótna, a niektóre tańsze baleriny będą wyposażone w tekturowe podpórki pokryte tkaniną. Takie buty dla dzieci często nazywano pepegami. Mniej często można spotkać baleriny damskie ze skóry, cekinów lub winylu. Czubek buta może być wyposażony w ciekawe dekoracje w tym kokardy, cekiny lub nadruki, a także ozdobne sznureczki i rzemyki. Balerina może być również wyposażona we wstążki lub rzemyki, która zaciska but wokół stopy lub wokół kostek.

Nowszy styl balerin, które są najczęściej dostępne w sklepach budżetowych, ale także w niektórych sklepach projektantów i sklepach internetowych, takich jak zoio.pl, to składany typ. Buty te mają bardzo słabe ścianki boczne i bardzo cienką podeszwę, dzięki czemu można je po prostu złożyć i wepchnąć do torebki lub kieszeni. Większość kobiet kupuje takie baleriny jako obuwie awaryjne, w przypadku gdy szpilki staną się nieprzyjemne lub bolesne wieczorem. Większość takich balerin to bardziej kapcie, składające się z grubej tkaniny i sznurka lub gumki, aby mocno ściągnąć but dookoła stopy.